Wirtualizacja w systemach przemysłowych

Wirtualizacja to pojęcie, które od dłuższego czasu zdobywa coraz większą popularność w przemyśle, przyczyniając się do podniesienia niezawodności produkcji. Z tego powodu rośnie liczba firm produkcyjnych, które decydują się na wdrożenia projektów wykorzystujących techniki wirtualizacji.
Podstawowym celem wirtualizacji jest zmniejszenie ilości fizycznych serwerów i stacji roboczych i zastąpienie ich wirtualnymi. W efekcie uzyskujemy systemy o mniejszym zużyciu energii elektrycznej i przede wszystkim o zwiększonej niezawodności.
Wdrożenia systemów wirtualizacyjnych (a także wirtualizacja istniejących fizycznych środowisk nadrzędnych) jest jedną z naszych specjalizacji w zakresie kompleksowych usług Działu Automatyki Przemysłowej. Nasi doświadczeni inżynierowie są do Państwa dyspozycji już na etapie wstępnych założeń projektu, tak aby pomóc w doborze optymalnych rozwiązań.

Nasza wiedza, wieloletnie doświadczenie oraz stała troska o najwyższą jakość naszych produktów i usług zaowocowały realizacją wielu zaawansowanych projektów w oparciu o rozwiązania wirtualizacyjne w kraju i zagranicą, z inwestorami stawiającymi najwyższe wymagania: Nasi Klienci.

MAWOS Sp. z o.o.
92-614 Łódź, ul. Rokicińska 299/301
tel. + 48 42 689 24 00
fax + 48 42 689 24 01
info@mawos.com.pl

Automatyka Przemysłowa
tel. + 48 42 689 24 50

Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie systemów wirtualizacji:

  • Doradztwo, dobór rozwiązań
  • Opracowanie koncepcji przeniesienia istniejących systemów do środowisk wirtualnych
  • Projekty w zakresie wirtualizacji systemów przemysłowych
  • Dobór i kompletacja serwerów i osprzętu sieciowego
  • Konfiguracja środowiska i urządzeń
  • Wdrożenie systemów wirtualizacji
  • Nadzór nad instalacjami Klienta
  • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

W zakresie wirtualizacji środowisk przemysłowych wykorzystujemy rozwiązania światowych potentatów w tym zakresie:

  • VMware vSphere ESXi
  • Microsoft Hyper-V

Potwierdzenie naszego doświadczenia:

Jesteśmy doświadczonym integratorem rozwiązań VM Ware i Microsoft w zakresie rozwiązań wirtualizacyjnych. Łączymy kompetencje z zakresu wirtualizacji, znajomości zaawansowanych zagadnień IT i komunikacji sieciowej Ethernet oraz doświadczenia w przemyśle (co jest szczególnie ważne w aplikacjach przemysłowych, dla których niezawodność instalacji jest wartością najwyższą).


Prosimy o kontakt – na życzenie służymy obszerniejszymi informacjami,
w tym listą referencyjną aplikacji wykonanych przez naszą firmę.